top of page
Original on Transparent.png

HAKKIMIZDA

Awesome Vinyls senelerdir çeşitli ülkelerden satın alınarak oluşturulmuş geniş bir plak koleksiyonun analog kültürü benimsemiş, ilgi duyan ve kendi koleksiyonunu genişletmek isteyen plak severlere yardımcı olması amacıyla arşivin internet ortamında sizlere sunulması fikri ile kurulmuştur. 

Awesome Vinyls’da yer alan plakların çoğunun plak ve kapak kondüsyonu mükemmel durumdadır.  Satışa sunulan tüm plakların içerdiği şarkı listesi, kapak ve plak kondisyon durumu, basım yılı ve yeri gibi bilgiler plakların kendi sayfalarında detaylı bir şekilde yer almaktadır. Satın almadan önce lütfen inceleyiniz.

Satıştaki plaklar iki farklı pikapta test edilip satılması için ilana çıkarılmıştır. Siparişi verilen plaklar kargoya verilmeden önce bir kez daha test edilerek tarafınıza gönderilecektir. Paketleme esnasında ve kargoda oluşabilecek tozlanmaları ortadan kaldırıp daha net bir ses ile dinlemek için plaklarınızı teslim aldıktan sonra nemli bir bez yardımı ile silerek dinlemenizi tavsiye ederiz.

“Bize Ulaşın” sekmesini tıklayarak kafanıza takılan her türlü soruyu, siparişlerinizle ya da satın alımlarınızla ilgili sorularınızı bize her zaman yazabilirsiniz. 

Awesome Vinyl’a üye olarak ilerideki kampanyalarımızdan öncelikli haberdar olabilir ve indirim kodları kazanabilirsiniz.

İnternet mağazamızda yer alan plaklar geniş bir müzik türü çeşitliliğinde 12'' maksi single'lar, 45'likler ve 33'lüklerden oluşmaktadır. Tüm arşive ''Tüm Ürünler" sekmesini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aksi belirtilmediği sürece satıştaki tüm plaklar ikinci eldir.

Müzikli günlerde buluşmak dileğiyle.

 

Havale / EFT için banka bilgilerimiz;

 

Mert Badakul  (Banka transferiniz sırasında alıcı ad ve soyad kısmına lütfen bunu yazınız)

Garanti Bankası Göztepe Şubesi (299)

IBAN: TR63 0006 2000 2990 0006 6470 54

 

2 iş günü içinde ödemesi yapılmayan siparişler iptal edilecektir.

 

 

Ürün sayfalarında yer alan plak kondisyon durumu bilgileri şu şekildedir;


9/10 Nerdeyse mükemmel plak. 45 lik albüm kapakları çok ufak hatalar gösterebilir. Örneğin plağın dairesel şeklinin, tutmaya bağlı olarak, kabın etrafında belli belirsiz  iz yapması gibi. Aynı özellikler plağın iç kabı varsa içindeki poster veya kitapçıklar içinde geçerlidir.Hepsi tam ve hatasızdır. 

8/10: Plağın kullanılmış olduğuna dair ufak tefek emareler taşır. Fakat önceki kullanıcısı tarafından iyi bakılmıştır. Plağın üzerinde saç kalınlığında hafif çizikler olabilir, fakat bu çizikler ses kalitesini engellemez ve atlama yapmaz. Ortasındaki etiketinde, zorlukla fark edilebilen renk solmaları olabilir. Plak deliğinde, bir çok kez dinlemeye bağlı olarak hafif bir genişleme söz konusu olabilir, fakat çalarken herhangi bir sorun yaratmaz. Dış ve iç kabında, hafif kırışıklıklar veya köşe kırışıklıkları bulunabilir. 

7/10: Ufak tefek hatalar bu plaklarda daha yoğun bir şekilde görünür. Plak dinlenirken, özellikle sessiz pasaj'larda dip ses veya hafif patates kızarması sesi duyulur. Fakat bu sesler müziğin önüne geçecek seviyede değildir. Tırnakla fark edilebilecek kadar çizikler bulunabilir. Etiketleri üzerine yazılmış yazılar, kapağında kırışıklıklar, yapıştırılmış bir bant veya sticker olabilir. Aynı şeyler plak kapağı ve iç zarfı içinde geçerli olabilr. Öte yandan 7/10 plak, bu bahsedilen sorunların hepsine birden aynı anda sahip olmaz. Sadece 2 veya 3 tanesi aynı anda bu plaklarda bulunur. 

6/10: Plak ve kapak belirgin bir kullanılmışlık arz eder. disk yüzeyinde çeşitli sıyrık ve izler vardır, ve parlaklık hafifçe kaybolmuştur. herhangi bir atlama ve takılma kesinlikle bulunmaz. Kapakta çeşitli aşınmalar ve hafif bükülmeler olabilir ama herhangi bir yırtık veya eksik olmamalıdır.

5/10: plak ve kapak oldukça fazla derecede kullanılmıştır. disk yüzeyi parlaklıklığını kaybetmiştir, çeşitli çizik ve izler içerir. hafif iğne ağırlığında takılmalar olabilir ama hiçbir atlama olmaması gerekir. plak kapağı aşınmıştır, rengi solmuş olabilir. diskin izi (ring wear) belirgin şekilde görülür.

bottom of page